Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři pomáhali zraněným v Beskydech. Dívku zranil strom, cyklista spadl z kola

Ke dvěma úrazům spěchali v sobotu zdravotníci záchranné služby do Beskyd. K oběma letěl vrtulník a zraněnému cyklistovi poskytovali první pomoc i horští záchranáři.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Před tři čtvrtě na čtyři převzali operátoři záchranné služby informaci o zranění dítěte při pádu stromu ve špatně přístupném terénu poblíž obce Řeka na Frýdecko-Místecku. Na místo vyjel tým rychlé lékařské pomoci z Třince a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. Dvanáctiletá dívka utrpěla poranění dolní končetiny a hrudníku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji pozemní posádka ZZS transportovala na úrazovou ambulanci třinecké nemocnice." 

Vrtulník se však nevracel prázdný na ostravskou základnu, ale zamířil jen o kousek dál pod Javorový vrch. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Letečtí záchranáři byli po šestnácté hodině, ještě v průběhu předchozího zásahu, voláni k další události – pádu cyklisty, který se odehrál jen několik kilometrů daleko, pod Javorovým vrchem. Jednatřicetiletý muž, kterého prvotně ošetřovala horská služba, byl zraněn v oblasti pánve a dolní končetiny. Po uložení do vakuové matrace a ošetření jej posádka vrtulníku letecky přepravila do ostravské fakultní nemocnice. Předán byl na oddělení urgentního příjmu."The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Družstvo ATAMAN - Mlékovice

od 15 200 do 16 350 Kč/měsíc

Detail

ALEXIS ART s.r.o. - Jirny

od 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků