Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě byla rozšířena kapacita skladování zesnulých. Opatření je hlavně preventivní

Chtěli bychom uklidnit obyvatele našeho kraje, které v pondělí vyděsila zpráva o hromadění zesnulých v Krematoriu Ostrava. Je pravdou, že krematorium navýšilo kapacitu pro skladování zesnulých, kterých každý rok v tomto období přibývá a Covid způsobil nárůst ještě vyšší. Opatření je ale spíše preventivní a dvojnásobná kapacita chladícího zařízení situaci řeší i v případě zhoršení pandemie.

Krematorium Ostrava je jediné v Moravskoslezském kraji a také největší v celé zemi. Každý měsíc je v něm zpopelněno 900 těl. V pracovních dnech je to kolem 45 zesnulých, ale v posledních dnech se jejich počet zvýšil. Podobná situace sice nastává každý podzim, ale tentokrát přibyli ještě zemřelí s covidem.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Je tam 70 zemřelých denně, ale jen necelých 20 z nich umřelo na covid nebo s covidem. V daný okamžik nehrozí nebezpečí, že by kapacity nestačily."
Ivo Furmančík, ředitel Krematoria Ostrava: "V říjnu jsme měli až 1200 zpopelnění, tak jsme byli nuceni přistoupit k vybudování dodatečné chladící kapacity."

Situaci začalo řešit krematorium už v minulém týdnu. V zadní části objektu byla vybudována přístavba. Zdi jsou obloženy chladírenskými panely. Pracovníci krajské hygienické stanice nový chladící box zkontrolovali a jeho provoz schválili. Kapacita padesáti těl tak byla zvýšena na dvojnásobek.

Ivo Furmančík, ředitel Krematoria Ostrava: "Od pátku do neděle jsme postavili v prostorách krematoria v zastřešené části dodatečný chladící box."

Primátor Tomáš Macura potvrdil, že zvýšení kapacity chladícího zařízení bylo v plánu, stejně jako čtvrtá kremační pec už delší dobu a současná situace řešení pouze urychlila. Pece jedou v třísměnném nepřetržitém provozu a jejich kapacita je 60 zpopelnění denně. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

"OREL" Česko - Filipínská obchodní, sportovní a kulturní komora o. s.

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra - Centrum na podporu integrace cizinců pro Středoče

od 18 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Thuasne CR s.r.o. - 01

od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků