Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dárců covidové plazmy přibývá, přesto jsou potřeba další. FNO proto vyzývá: ozvěte se

Počet nakažených nemocí covid-19 každým dnem přibývá. Roste i počet dárců rekonvalescentní plazmy, které je ale stále nedostatek. Ostravská fakultní nemocnice proto vyzývá vyléčené z koronaviru, aby se dostavili k odběru.

Pokud už jste se vyléčili z Covidu-19, neváhejte a navštivte krevní centrum ostravské fakultní nemocnice. Darováním krevní plazmy pomůžete ostatním lidem, kteří s koronavirem právě bojují. Čím dříve přijdete, tím lépe. Protilátky totiž postupně ztrácejí sílu.

Naděžda Kalužová, marketing, Krevní centrum FNO: “Musí to být muž ve věku 18 až 60 let, váha musí být nad 65 kg, samozřejmě vyléčený, nejkratší doba po zjištění pozitivního vzorku musí být jeden měsíc, nejdelší doba maximálně 3 měsíce.”
Martin Kořístka, vedoucí laboratoře rutinní imunohematologie: “My věříme, že to má smysl, jak ukazuje americká studie zejména u pacientů s tím lehkým průběhem bez umělé plicní ventilace, ale samozřejmě my dáváme každému, nebo na každé oddělení, které po nás žádá plazmu pro své pacienty.”

Plazma už pomohla více než stovce pacientů s covidem-19, A to nejen těm, kteří se zotavují v ostravské fakultní nemocnici, ale i v ostatních zdravotnických zařízeních napříč MS krajem.

Dárce covidové plazmy: “Měl jsem lehký průběh, je to asi měsíc a půl zpátky, tak jsem zavolal a přišel jsem sem,. Byl jsem tu před dvěma týdny a zjistil jsem, že v mém těle je vysoké množství těch protilátek, tak půjdu dokud můžu.”

Kromě dárců plazmy krevní centrum nutně potřebuje i dárce všech krevních skupin

Stejně jako rekonvalescentní plazmou, tak i krví ostravská fakultní nemocnice podle potřeby zásobuje i ostatní nemocnice v kraji.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Roman Kunovský -prac.

od 17 500 Kč/měsíc

Detail

Ing. Vlastimil Kamír

od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků