Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ryb na vánoční stůl letos bude dostatek. Naznačují to podzimní výlovy

V MS kraji jsou v plném proudu podzimní výlovy rybníků.  V Krnově momentálně zatáhli sítě na největším Petrově rybníku. Tato událost každoročně přiláká stovky diváků. Letos se výlov  kvůli pandemii koronaviru bohužel odehrává bez nich.

Bezmála padesátka rybářů z Povodí Odry začala s výlovem Petrova rybníku v Krnově. Ten loni napadl pro kapry smrtelný herpes virus, takže na jaře museli nasazovat i menší ryby. Přesto z nich vyrostli pěkní macci do dvou kil.

Šárka Vlčková, mluvčí Povodí Odry: “Jsme velice rádi, že jsme mohli uskutečnit v letošním roce tento výlov, který se nám v loňském roce nepodařil.”

Lidé se nemusí bát, ryb na vánoční stůl bude dostatek a navíc za loňskou cenu

Ivo Jedlička vedoucí rybného hospodářství Povodí Odry: “Zatím to vypadá tak, že co se týče množství ryb jako takových, narostly pěkně a bude jich dostatek. Nepředpokládáme žádné posuny v cenách, Ten kapr se drží už několik let víceméně na stejné úrovni a myslím si, že i ten letošní rok bude asi podobný.”

Dostatečné zásoby zajistil i covid, který zamával s mezinárodním trhem.

Ivo Jedlička vedoucí rybného hospodářství Povodí Odry: “Letos se zastavily ty trhy a vyváží se míň do Německa, do Rakouska, do Polska, takže ta ryba zůstává v ČR.”

Anketa: rybáři: “Já se hodně těším na Vánoce. Jíme kapra a někdy i husu.”

“Řízek klasický, řízek z kapra nejraději a rybí polévku ještě.”

“Kapra na jakýkoliv způsob, Pokud možno ať je teplý a je dobrý.”

V sítích uvízli nejen kapři, ale také vedlejší ryby jako jsou amuři, tolstolobici a dravci. Prodávat se budou ve všech prodejnách Povodí Odry tak, jak jsou lidé zvyklí.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

ČSOB Pojišťovna - O. Nedbala

od 17 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Zámečnictví Sloupský s.r.o.

od 22 800 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

INPO, spol. s r.o. 01

od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků