Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Praštil jsem ho slabší pravou rukou. Hájí se u soudu muž, který usmrtil hokejového fanouška v Havířově

Před senát krajského soudu v Ostravě v pondělí předstoupil David Slonka z Havířova, který jako ostraha na hokeji jedinou fackou poslal k zemi opilého fanouška. Ten se praštil do hlavy tak silně, že v nemocnici zemřel. Obžalovaný nepřistoupil na návrh žalobce na pětileté vězení a chce u hlavního líčení dokázat, že šlo o nešťastnu náhodu.

Loni v říjnu šel 41letý skalní fanoušek hokejistů Havířova na zápas s Frýdkem-Místkem. Kotel domácích měl na starosti 20letý člen ostrahy David Slonka, kterému za zády přeběhl tento fanda do sektorů pro hostující příznivce. Nechtěl odejít a tak ho vyvedl. 

Josef Šuhaj, státní zástupce: "Tím ta věc měla skončit, nicméně obžalovaný se cítil být vnitřně dotčen invektivy, urážkami v důsledku čehož ho jednou silně udeřil rukou."  

Fanoušek zemřel na rozsáhlé krvácení do mozku. Lékaři zjistili, že měl v krvi 4 promile alkoholu, což spolu s jeho nízkou váhou 55 kilogramů zřejmě zapříčinilo nekoordinovaný pád po pouhé facce. Obžalovaný sice tvrdil, že mu ji dal svou slabší rukou, ale váží 110 kilo a připravoval se na soutěž v silovém trojboji. Prý to byla nešťastná náhoda. 

Josef Šuhaj, státní zástupce: "Ve věci byla podána obžaloba pro zločin ublížení na zdraví.  Jde o to, že touto trestnou činností, byť útok nebyl veden nijak agresivně, byla způsobena smrt." 

Vliv na agresivitu mohla mít i vysoká hladina testosteronu, který si píchal kvůli posilování. Rodina mrtvého jeho náhlou smrt nese velmi těžce a požadují po Slonkovi statisíce korun.

Lenka Nováková, zmocněnkyně pozůstalých: "Je to pro ně samozřejmě bolestná událost." 

Žalobce navrhl Slonkovi 5 let vězení, ale on dohodu odmítl. Podle obhájkyně je prý totiž nevinen. Zajímavé je také to, že se připravoval na práci policisty. Chtěl se dostat mezi tzv. těžkooděnce. Nyní budou vyslýcháni znalci. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků