Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Památník obětem šíleného střelce ve FN Ostrava už je na místě

V prosinci to bude rok, co v ostravské fakultní nemocnici střílel na bezbranné lidi v čekárně 42letý muž. Sám pak spáchal sebevraždu. Sedm lidí ale jeho útok bohužel nepřežilo. Oběti této tragédie bude připomínat památník, který už je usazen před hlavním vchodem do polikliniky.

Památník obětem loňské prosincové střelby v ostravské fakultní nemocnici už je na svém místě. Šestisetkilová bronzová plastika sem putovala až z Liberecka, kde se vyráběla její hlavní část. Práce to byla hodně náročná.

Lukáš Dvorský, autor Památníku obětem útoku: “Jedná se opravdu o velkou plochu, kterou je opravdu těžké dobře odlít tak, aby nebyla pokroucená, ab byla potom dobře vybroušená, musí to být opravdu mistrovská práce a toto nezvládne každá slévárna. Zvládli to perfektně, jsem spokojený s odlitkem.”
Viktor Kozoň, přípravné práce na památníku: “To usazení trvalo cca hodinu, nebylo to nijak náročné.”

Památník je protikladem sochy slunce, která už u nemocnice stojí a lidem dává naději na uzdravení.

Lukáš Dvorský, autor Památníku obětem útoku: “To jsou dva takové vizuální protiklady. Tady se jedná o černou díru a ty vznikají mimo jiné taky tím, že vlastně zánikem hvězd, takže teda umírající slunce."

Teď už se čeká jen na švédskou žulu, kterou bude obloženo okolí památníku.

Viktor Kozoň, přípravné práce na památníku: “Pokud přijde žula včas, což věříme, že přijde, počasí zatím je dobré, tak by se to všechno mělo včas stihnout.”

Památník obětem útoku bude slavnostně odhalen přesně rok po útoku, tedy 10. prosince.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Gereon Company s.r.o. - Praha-východ

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků