Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční strom do Bruntálu přijel z Roudna a už zdobí hlavní náměstí Míru

Závěr podzimu patří ve všech obcích a městech každoročně vánočním stromům. Ty zdobí všechny centra a náměstí. Na většině náměstí, snad z výjimkou Krnova, živý strom neroste. Obce je proto celý rok vybírají a dovážejí ze svého okolí. Tak tomu bylo i v Bruntále.

Výběr a instalace vánočního stromu je vždy doprovázen nějakým příběhem. Po napínavém loňském roce byl letos strom pro Bruntál obzvlášť pečlivě vybírán. A vybírat bylo z čeho.

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: „V letošním roce jsme dostali nabídku z obce Rýžoviště, tímto bych chtěl paní starostce do Rýžoviště poděkovat, protože jsme dostali nabídku smrku obrovského ale bohužel Technické služby posoudily bohužel, že technika není schopna ten smrk stáhnout a navíc tam bylo elektrické vedení, přes které by se tento smrk nedostal.“

16 metrů vysoký vánoční strom nakonec přijel do Bruntálu z podhůří sopky Velký Roudný. Obci Roudno strom nabídl k využití jeho soukromý vlastník - místní rodina Bachroňových.

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: "Nakonec jsme se rozhodli využít nabídky obce Roudna, paní starostka nám nabídla krásnou jedličku, která nám bude zdobit náměstí a udělá nám krásnou vánoční atmosféru."

Instalaci stromu na náměstí Míru si nenechala ujít spousta diváků. Mezi nimi i děti z mateřské školy.

Anketa, přihlížející: „Stromeček je krásný, děti jsou nadšené.“

„Líbí.“

„Moc.“

„Já jsem babička a přesto se mi líbí. Je to jedlička.“

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: „Samozřejmě bych chtěl tímto paní starostce poděkovat za její ochotu a za tip a za to, že nám tento strom poskytla.“

Vánoční strom Bruntálu je tedy na svém místě. Jeho rozsvícení se uskuteční v nejbližších dnech. Kvůli současným epidemiologickým omezením se tak letos bohužel stane bez tradiční slavnosti a účasti veřejnosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy