Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osobní auto těžce zranilo mladého chodce, který přebíhal silnici

Dopravní nehoda s vážnými následky se stala v neděli večer na Těšínské ulici v Havířově. Chodec tam vešel před osobní auto, jehož řidič nestačil včas zareagovat a střetu zabránit.

Nehoda se stala před 20. hodinou poblíž autosalonu. V místě sice není přechod pro chodce, chodec tam však mohl přecházet, protože nejbližší přechod je vzdálen více než 50 metrů. Při střetu s autem utrpěl těžké poranění nohy a další zranění, se kterými ho záchranáři převezli do ostravské fakultní nemocnice. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Řidič osobního vozidla Ford Mondeo jel ve směru z Havířova na Těrlicko. V prostoru za křižovatkou s ulicí J. Gagarina došlo ke sražení chodce, který do vozovky vstoupil z travnaté plochy z levé strany z pohledu řidiče. Dechová zkouška u řidiče vyloučila požití alkoholu. Okolnosti, za jakých ke středu došlo, se stále vyšetřují."

K místu nehody okamžitě vyjeli záchranáři, kteří byli na místě do 6 minut od nahlášení. 

Foto: Policie ČR

Lukáš Humpl, mluvčí Zdravotnické záchranné služby MSK: "Třiadvacetiletý muž byl podle svědků krátce po srážce v bezvědomí, známky poruchy vědomí přetrvávaly i během zásahu záchranářů. Lékař ZZS zjistil u pacienta poranění hlavy a dolní končetiny, nevyloučil ani další možná zranění. Posádka podala léky tlumící bolest, zajistila muže krčním límcem, uložila jej do vakuové matrace a následně transportovala do Fakultní nemocnice v Ostravě. Předán byl do péče týmu urgentního příjmu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy