Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravní policisté zjistili v kraji za den 143 přestupků, kontrolovali řidiče, chodce i cyklisty

Moravskoslezští policisté mají za sebou předvíkendovou dopravně bezpečnostní akci. V pátek se zaměřili na kontroly řidičů, chodců i cyklistů a v pondělí zveřejnili výsledky. Napočítali na 143 přestupků, na kterých vybrali přes 75 tisíc korun. Cílem akce, která proběhla v různých denních a nočních časech, bylo eliminovat dopravní nehodovost.

Do akce byli zapojeni policisté napříč celým Moravskoslezským krajem. Kontrolováno bylo 471 řidičů, z toho bylo zjištěno celkem 131 přestupků.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Blokově policisté vyřídili 124 porušení pravidel zákona, s hotovostí ve výši 75 100,- Kč. Celkem 14 řidičů jelo vyšší rychlostí, než bylo v místě povoleno. Jeden z řidičů byl pod vlivem alkoholu, šest řidičů nepoužilo při jízdě bezpečnostní pásy, dva přestupci jeli bez dokladů, dva řidiči překročili hmotnost nákladu a pět šoférů vyjelo na dálnici bez platné známky."

Součástí kontrol byl mimo jiné i technický stav vozidel nebo platnost potřebných dokladů. Policisté se zaměřili také na zranitelné účastníky silničního provozu, a to chodce i cyklisty.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Kontroly byly zaměřeny zejména na chůzi 2 mimo obec za snížené viditelnosti bez reflexních prvků, chůzi či jízdu po nesprávné straně komunikace, povinnost užití chodníku pro chodce nebo stezky pro cyklisty, kontrola předepsaného osvětlení jízdních kol a v neposlední řadě dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek u cyklistů."

Během kontrol policisté registrovali pět přestupků u chodců a sedm přestupků cyklistů, všechny prohřešky byly vyřízeny blokovou pokutou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků