Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domov pro autisty v Ostravě-Výškovicích bude i přes odpor některých lidí

V Ostravě-Výškovicích vyroste nový Domov pro zdravotně postižené. Na pozemku pod ulicí Srbská ho postaví společnost Mikasa, která na veřejných setkáních narazila na odpor obyvatel okolních domů. Stavební záměr už schválili radní Ostravy-Jihu.

Někteří obyvatelé Ostravy-Výškovic jsou stále proti výstavbě domova pro lidi postižené autismem. Nízká dvoupodlažní budova by měla stát přímo pod jejich okny na louce vedle mateřské školy.

Anketa: obyvatelé okolních domů: “To mi teda vadí hodně. Děti z jedné strany, děti z druhé strany a mezitím autističtí invalidní lidé. A vůbec, nejsem sama. Všichni to říkají.”
“Ne, nevadí. To má být pro nějaké těžce nemocné."

Jde o soukromý pozemek, který je územním plánem určený k výstavbě a radní už schválili dopravní napojení a napojení na inženýrské sítě.

Jan Dohnal, Místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Pokud bysme tady Mikase neumožnili stavět, tak je možné, nebo velice pravděpodobné, že vlastník pozemku by tento pozemek nakonec developoval a postavil by tady třeba bytový dům o 6 nadzemních podlažích.” 

Příjezdová cesta k domovu vznikne tady na místě těchto tří parkovacích míst na ulici Srbská. O tato místa ale lidé rozhodně nepřijdou. Přesunuta budou na druhou stranu chodníku za živý plot.

Jan Dohnal, Místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Ty parkovací místa budou veřejně přístupné a budou ještě před areálem společnosti Mikasa, Společnost Mikasa potom bude mít vlastní parkovací místa přímo ve svém oploceném areálu. To znamená, že ani zaměstnanci ani návštěvníci nebudou žádné parkovací místa občanů v místě zabírat."

Na bydlení pro zdravotně postižené získala Mikasa dotace a postavit ho musí do dvou let, jinak o ně přijde.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy