Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič pod vlivem alkoholu srazil v centru Havířova chodce. Ten utrpěl těžká zranění

S těžkými zraněními byl v sobotu večer převezen záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Ostravě chodec, kterého v centru Havířova srazilo auto, když přecházel přes vyznačený přechod.

Nehoda se stala po 18. hodině v jedné z nejrušnějších křižovatek ve městě. V době kolize tam byla v provozu světelná signalizace. Vůz Kia Ceed jel po Hlavní třídě ve směru na Dlouhou třídu. Řidič zastavil až několik desítek metrů za místem střetu. 

Lukáš Humpl, mluvčí Zdravotnické záchranné služby MKS: "Muž, jehož totožnost záchranáři neznají, byl po střetu v bezvědomí a ohrožení života. Zasahující lékařka u něj při prvotním vyšetření zjistila zranění hlavy, a vícečetné odřeniny, příznaky svědčily také pro poranění mozku. Pacient byl ošetřen v rámci přednemocniční neodkladné péče a poté pozemní posádkou transportován do ostravské fakultní nemocnice. Předán byl na oddělení urgentního příjmu." 

Okolnosti, za jakých ke kolizi došlo, prověřují policisté. 

Podle prvotních informací byl řidič osobního auta pod vlivem alkoholu. Neoficiální informace hovoří až o 3 promile při první dechové zkoušce. Policisté ho na místě zadrželi a převezli na protialkoholní stanici. K výslechu může až po vystřízlivění. 

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR: "Z dosud zjištěných skutečností vyplývá, že řidič (ročník 1974) jel s osobním vozidlem značky Kia po ulici Hlavní třída ve směru od vlakového nádraží k ulici Dlouhá třída. Na křižovatce s ulicí Dělnickou, která je řízena světelnou signalizací (semafory), došlo ke střetu s chodcem (ročník 1979), který šel pro přechodu pro chodce. Řidič měl projíždět křižovatkou tzv. na zelenou, chodec s největší pravděpodobností nerespektoval světelné signalizační zařízení a na přechod vešel ve chvíli, kdy zařízení signalizovala červené světlo. Při střetu došlo ke zranění chodce, který byl předán zdravotníkům a transportován do nemocnice. U řidiče provedli policisté orientační dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní, přístroj vykázal hodnotu téměř 3 promile alkoholu v dechu. Muž byl vzhledem k podnapilosti převezen na protialkoholní stanici. Policisté provedli na místě nehody potřebnou dokumentaci, i nadále pokračují v ověřování a kompletaci informací k této dopravní nehodě. Řidič je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, míra zavinění a komplexní jednání obou účastníků je předmětem dalšího šetření a prověřování."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy