Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 4. 1. 2021

Ve všech ukazatelích roste počet nakažených. Krajská hygiena si stěžuje na to, že lidé zamlčují kontakty, udávají nesprávná čísla a ti, kteří nejsou dohledáni, tak šíří nákazu dál. Podle hejtmana to, že to hraničí doslova s ignorací aktuální situace. Opět se plní nemocnice a kraj chystá očkovací centrum v Ostravě na Černé louce.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Já bych chtěl začít dnešní brífink něčím pozitivním, ale moc toho nemám, respektive téměř nic.  V daný okamžik zatím musím tu náladu vám všem pokazit. Měli jsme poměrně vysoký nárůst během svátků, jen včera 1198, v neděli po svátcích."

Krajská hygienická stanice si stěžuje, že lidé dál zamlčují kontakty nakažených nebo udávají špatná telefonní čísla.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Pokud rezignujeme na dohledávání a základní principy řešení epidemie, tak nás nečeká nic dobrého a ani vakcinace tomu nepomůže."

Problémy má opět i ostravské krematorium, které podle hejtmana není schopno zpopelnit aktuální počty zemřelých. 

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Spousta lidí si neuvědomuje, jakému velkému nebezpečí tady čelíme. V nemocnicích už je 149 obsazených lůžek, což je nad 75 procent vyčleněných možností. V domovech pro seniory je aktuálně 364 nemocných klientů a 390 zaměstnanců. Na Silvestra měla ZZS 900 volání, historicky nejvíce ze všech a z toho 30 procent bylo na Covid-19."

Dál se pokračuje také ve vakcinaci. Do konce tohoto týdne bude proočkováno 2925 lidí s tím, že ve čtvrtek přijde další dávka 4875 vakcín. S distribucí vakcín pomáhají hasiči. Očkovat se bude v 17 nemocnicích a v dalších zdravotnických zařízeních. Připravuje se i očkovací centrum, které bude v Ostravě na Černé louce. Pomoc s očkováním tam nabídli i praktici, kteří by mohli v centru pracovat. V rámci očkování budou v první fázi očkováni zdravotníci a členové IZS, poté sociální zařízení, kde je 20 tisíc lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy