Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci městských policií se zlobí, nejsou zahrnutí ve strategii očkování

Vládní očkovací strategie nepočítá v první fázi s očkováním strážníků a nejsou vyjmenováni ani v druhé. Někteří ředitelé zvažují, že v takovém případě nebudou posílat své lidi do rizikových míst, jako jsou například odběrová místa.

Ředitelům městských policií se nelíbí, že strážníci nejsou zahrnutí v první fázi očkování proti covidu. Ministerstvo zdravotnictví ve strategii uvádí, že vakcinace se bude týkat základních složek Integrovaného záchranného systému, kam spadají policisté ČR, nebo hasiči.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "My sice nejsme integrovaná záchranná složka IZS, jsme podpůrná složka, ale my opravdu v té první linii jsme. Například v Karviné jsme u odběrového místa dennodenně. My jezdíme na zákroky, nikdo se nás neptá, jestli chceme, či nechceme.”

Ředitelé chtějí od vlády ještě vysvětlení a zvažují i další kroky.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Pokud by se to týkalo jen hlavních složek, tak samozřejmě před tím bude armáda, zdravotníci, je to v pořádku, ale městské policie asi přestanou dělat ty činnosti, které děláme dneska nad rámec vlastních činností. To znamená asistentce na odběrových místech, prvořadé výjezdy tam, kde jsou hlášeny ty problémy s covidem. Bude to muset dělat ten, kdo je naočkovaný.”
Roman Fortelný, strážník MP Havířov: "Rádi to přivítáme do našich řad strážníků, kdy se stále pohybujeme mezi lidmi, hlavně bezdomovci, pomáháme v nemocnici, takže očkování pro nás bude přínosem.”

Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl po jednání krizového štábu, že v první fázi bude proočkováno jen 1100 lidí z řad policistů, hasičů a dalších z resortu vnitra. Masivnější očkování bude probíhat až v druhé fázi od března a právě tam by měli spadat i strážníci městských policií.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy