Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Ostravy začne létat pravidelná linka do Kyjeva

Ostravské letiště získalo další letecké spojení se světem. Od 26. dubna budou moci cestující využít novou pravidelnou linku do ukrajinského Kyjeva. Letecké spojení bude zajišťovat třikrát týdně společnost SkyUP Airlines. Zpáteční letenky už se prodávají a vyjdou na zhruba 1300 korun. Linku by podle vedení letiště mohli ve velkém využívat kromě turistů také ukrajinští pracovníci.

Letiště Ostrava si připsalo další obrovský úspěch. Podařilo se mu totiž získat nové a významné letecké spojení, tentokrát do ukrajinského Kyjeva.

Radek Podstawka, náměstek hejtmana MSK pro dopravu: "Mošnovskému letišti se daří pozvolna posilovat osobní přepravu. Nové letecké spojení bude provozovat společnost SkyUP Airlines třikrát týdně, a to každé pondělí, středu a pátek. Letecká doprava se bude s dopady koronavirové krize vyrovnávat ještě dlouho, o to více mě těší tento krok, který zintenzivní spojení Moravskoslezského kraje se zbytkem světa. Věřím, že si nová linka najde své cestující."

Lety na Mezinárodní letiště Boryspil budou zajišťovat letouny Boeing B737-800 a Boeing B737-700 s kapacitou 189 a 149 míst. Odlet z Ostravy bude vždy v 19:00 a přílet do Kyjeva v 21:40. Letoun na Mošnov přiletí vždy z Ukrajiny, kde má odlet v 17:10 tamního času.

Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava: "Linka z ostravského letiště do Kyjeva je velmi vítána zejména pro jeho prozatím málo objevenou turistickou atraktivitu. Opačným směrem bude sloužit hlavně pro dopravu ukrajinských zaměstnanců a jejich rodin do Moravskoslezského, ale také Olomouckého a Žilinského kraje."
Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava: "Kromě leteckého spojení do Prahy a do celého světa přes Varšavu přinášíme se společností SkyUp Airlines také linku do Kyjeva. Jsme přesvědčeni, že obyvatelé Moravskoslezského kraje objeví krásy Kyjeva a Ukrajiny a zaměstnavatelé přivítají možnost zaměstnat ukrajinské pracovníky."

Jednosměrné letenky jsou už v prodeji za cenu od 26 EUR (zhruba 680 Kč) u všech prodejců, na stránkách ostravského letiště www.osr.cz nebo přímo na webové stránce dopravce www.skyup.aero.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy