Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na silnici děravé jako ementál si řidiči jeden po druhém poškozují pneumatiky. Cestáři právě začali s opravou jednoho úseku

Na obchvatu Třince a Jablunkova se něco nepovedlo. V asfaltu se dělají často výtluky, které řidičům poškozují vozidla. Opravy se tam musí provádět téměř nepřetržitě. Jedna aktuální začala právě teď a bude trvat minimálně týden.

Motoristé, kteří projíždějí pravidelně obchvatem Třince a Jablunkova, mají podezření, že nedávno položený asfaltový povrch byl zfušovaný. Po celé délce hlavního tahu na Slovensko se totiž po celý rok vytvářejí díry. někde jich je tolik, že se jim řidiči nemají šanci vyhnout. Některé jsou hluboké a s ostrými hranami, které poškozují automobily.

Anketa: “Jel jsem od Českého Těšína na Mosty u Jablunkova. Přede mnou jelo auto, tak jsem žádnou díru neviděl. Mám píchlou levou přední a levou zadní pneumatiku, takže je to na odtah. Nevím, ale myslím si, že to opravit nepůjde.”

Oprava jednoho úseku začalo v pondělí dopoledne. Doprava je řízena semafory a mnoho řidičů se proto zdržení vyhýbá po staré cestě přes Jablunkov.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Při každé dopravním omezení na obchvatu města Jablunkova dochází v centru města k zvýšenému pohybu aut. Někdy tady pustí i kamionovou dopravu.”

Aktuální oprava potrvá minimálně tento týden.

Nina Ledvinová, mluvčí ŘSD: “Práce potrvají minimálně celý týden, definitivní konec akce bude upřesněn vzhledem k závislosti na počasí. Stavbaři začnou mostem u místní části Hřanov směrem na Slovensko. Následovat budou opravy mostů k hranicím a poté je plánovaný opačný směr Jablunkov/Třinec. Vlivem nutné likvidace nerovností nastane změna fungování automobilové dopravy. Nejméně celý týden bude provoz v úseku veden kyvadlově. Omlouváme se za možné zdržení způsobené tvorbou nárazových kolon a děkujeme všem trpělivým řidičům.

Ani po této opravě však nebude silnice v pořádku. Výtluky se vytvářejí na dalších místech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy