Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Neprovezli! Poláci měli v autě přes půl kila marihuany a zbraň, odhalila je kontrola ostravských celníků

Ostravští celníci si připisují další úlovek, tentokrát v Bohumíně. Mobilní kontrola zastavila polské osobní auto, ve kterém jel řidič a spolujezdec. Při prohlídce objevili zajímavý náklad.

Pavla Zdobnická, tisková mluvčí Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj: "Hlídka vozidlo zastavila a prokázala se služebními průkazy. Ve vozidle se nacházel řidič a spolujezdec. Na dotaz, zda ve vozidle převážejí vybrané výrobky, jako alkohol, cigarety, tabák, minerální oleje, nebo omamné a psychotropní látky, řidič odpověděl, že nic takového neveze. Dále celníkům tvrdil, že spěchá směrem na D1 a následně do Polska." 

Celníci při kontrole vozidla našli plastový kyblík od barvy, ve kterém našli silně vonící sušinu, zřejmě marihuany. Řidič se k ní ovšem neměl, celníkům řekl, že kyblík našel jeho spolujezdec podél cesty do Starého Bohumína. Oba pak tvrdili, že netuší, co v kyblíku je. Když celníci marihuanu vážili, ukázalo se, že jde o 650 gramů sušiny. 

Pavla Zdobnická, tisková mluvčí Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj: "Celníci se dále dotázali, zda posádka vozidla převáží nějaké zbraně. Řidič sdělil, že má u sebe zbraň a 32 nábojů ve dvou zásobnících, a to vše má uloženo v batohu za sedadlem. U obou mužů byla provedena prohlídka na zbraň s negativním výsledkem. Hlídka přistoupila ke kontrole batohu. Skutečně se tam nacházela zbraň Walther P99, zbraň byla vybita, byla zkontrolována nábojová komora, která byla prázdná. Celníci zbraň zajistili. Na základě zjištěných skutečností vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu. Z důvodu přechování zbraně si celý případ převzala Policie České republiky."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy