Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vloni ubylo vražd v MSK, všech 13 případů kriminalisté objasnili. Klesla i kriminalita

V loňském roce se v MS kraji stalo celkem 13 vražd a pokusů o ně, což je o 5 méně než předloni. Dobrou zprávou je, že se opět podařilo všechny objasnit.

V loňském roce se v v našem regionu stalo 13 vražd. Je to o 5 méně, než v předchozím roce. Obětí je ale celkem 23. Jako vražda je totiž hodnocena i tragédie z Bohumína, kdy Zdeněk Konopka 8. srpna zapálil byt plný lidí. Zahynulo 11 osob.  Motivem jsou nejčastěji špatné osobní vztahy.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MS kraje: Co se týká postavení pachatel / oběť, až na jeden, se ve všech případech jednalo o osoby, které se znaly. V jednom případě se osoby sice neznaly, ale jednání měl předcházet vzájemný konflikt.

Jako vražedná zbraň je nejčastěji použit nuž. Loni to bylo 6 krát, 4 oběti vražd byly umláceny, jedna byla udušena a jednou se jednalo o zmíněný žhářský útok. Všechny vraždy byly v posledních 5 letech objasněny. Nejsložitějším případem byla červnová vražda v Havířově, která začala jako pohřešování ženy.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MS kraje: "Vskutku náročným prověřováním všech informací, včetně pátracích akcí a tedy za součinnosti množství policejních složek a služeb, zjistili kriminalisté, že na smrti původně pohřešované ženy, jejíž tělo bylo nalezeno, měla podíl cizí osoba. " 
Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje (natočeno 23.8. 2020): "Policisté včerejšího dne našli tělo pohřešované ženy, která se stala obětí násilného zločinu. Bylo sděleno obvinění 38letému muži ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy.”

Kriminalita ale poklesla i celkově a to o asi 18 procent na 19 635 trestných činů. Nejmarkantnější byl pokles u krádeží kapesních, ubylo jich téměř o polovinu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy