Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pandemická situace v MS kraji se zklidňuje. Kapacita očkování je využita z 53 procent

Hejtman MS kraje Ivo Vondrák oznámil po jednání krizového štábu dobrou zprávu, pandemická situace v regionu se zklidňuje. Důležité je i to, že klesá počet hospitalizovaných osob s covidem.

Situace v MS kraji se zklidňuje. V neděli přibylo 344 případů a z celkových 1237 testů bylo pozitivních asi 26 procent. Podstatné je také to, že ubývá i nakažených zdravotníků a pacientů v nemocnicích. Podle dat chytré karantény v kraji počet hospitalizovaných klesl na 654 lidí. Očkování probíhá bez větších problémů a kapacity prozatím vystačují. Kraj prozatím dostal 30 630 dávek vakcíny.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Víkend byl klidnější a ve znamení klesajícího trendu nově nakažených. Důležité je, že stále klesá zátěž našich nemocnic. Ke včerejšímu dni (neděli) bylo v kraji očkováno 21 198 lidí."

Začínají se ale objevovat první případy podezření na britskou mutaci koronaviru. Z kraje bylo dosud k prověření odesláno 68 podezřelých vzorků. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Začínáme se všichni obávat, že tento virus se k nám dostane a bude samozřejmě mít negativní vliv na nemocnost, protože je to vysoce infekční mutace."

Podle chytré karantény bylo v kraji od počátku pandemie pozitivně testováno téměř 116 tisíc lidí, tedy zhruba deset procent obyvatel.  Počet zemřelých vzrostl na 2032.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy