Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

45letá žena přišla o život po havárii na bobovacím talíři na svahu v Kopřivné

Dětská zábava na lyžařském svahu v Kopřivné měla pro 45letou ženu z Ukrajiny tragický konec. Podle svědků sedla v horní části sjezdovky na bobovací talíř, který se s ní během jízdy dolů nekontrolovaně otočil a žena následně pozpátku narazila ve velmi vysoké rychlosti do technického zařízení u výdejního okénka bistra. Ani přes okamžitou pomoc už jí nikdo nedokázal zachránit, na místě zemřela.

Tragédie se stala v neděli ve tři čtvrtě na pět odpoledne. 45leté ženě se bohužel stala osudnou zřejmě nerozvážnost, v horní části sjezdovky Ski Resortu Kopřivná totiž podle svědků sedla na neovladatelný plastový bobovací talíř a střemhlav se pustila dolů.

svědkyně: "Proletěla kolem mě šílenou rychlostí, málem mě smetla a zády dolů, takže absolutně neviděla kam jede a byla to ledovka."
Ski Resort Kopřivná: "Bohužel nerespektovala ani hlasité výstrahy několika očitých svědků a při zcela nekontrolovaném sjezdu z horní části sjezdovky na zcela neřiditelném a neovladatelném "bobovacím talíři na sníh" ve velmi vysoké rychlosti a pozpátku narazila do našeho technického zařízení u výdejního okénka bistra."
svědek: "Stál jsem od nárazu dva metry, nebyl to hezký pohled."
svědkyně: "Byli jsme tam s dcerou a opravdu hrozný pohled, byla to šílená rána. Upřímnou soustrast rodině."

Svědci společně s pracovníky v areálu a členy horské služby jí začali dávat první pomoc. V boji o její život pak intenzivně pokračovaly dva týmy zdravotnické záchranné služby z Rýmařova.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Postižené byly zaintubovány dýchací cesty a záchranáři ji připojili k přístrojem řízené ventilaci, použili rovněž přístroj k provádění nepřímé srdeční masáže. Přes všechny snahy byla resuscitace neúspěšná a zasahující lékař musel konstatovat smrt. Pacientka na místě podlehla zraněním, která utrpěla."

Podle informací televize Polar se jednalo o ženu z Ukrajiny.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Můžeme potvrdit, že včera v podvečer došlo na lyžařském svahu ve skiareálu k úmrtí 44leté cizinky. V tuto chvíli nic nenasvědčuje cizímu zavinění, přesto veškeré okolnosti prověřují policisté. Z dosavadního šetření vyplývá, že žena na plastových bobech v plné rychlosti narazila do odstaveného sněžného skútru s přívěsem."

Podle policie nebyli lidé spojení s touto tragickou událostí vůbec správně vybaveni na pohyb v horách.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Obecně by se dalo říct, že v těchto dnech často na hory vyrážejí lidé, kteří na horách se pohybují obyčejně velmi sporadicky. Máme za to, že s aktuálním povrchem sjezdovek nemají zkušenosti, neumí aktuální situaci odhadnout."

Ski Resort Kopřivná: "Je nám nesmírně líto zbytečně zmařeného života. Prosíme všechny, kteří se díky stávající situaci přesouvají na různá sněžná klouzadla, aby dbali na bezpečnost svou a také bezpečnost svých dětí."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy