Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Exploze kvůli nedbalosti. Muž doléval benzín do motorky pouhý metr od kamen, musel pro něj vrtulník

Nedbalost skončila popáleninami. Záchranáři vrtulníkem transportovali muže - majitele motocyklu. Benzín, který do něj doplňoval, explodoval a popálil jej.

K požáru dílny, který vznikl kvůli nedbalosti, spěchali hasiči v neděli odpoledne, před 16. hodinou do Rýmařova, místní části Ondřejov 2. Operační středisko na místo vyslalo celkem pět jednotek hasičů. Muž středního věku při dolévání benzínu do motocyklu Suzuki nedbal bezpečnosti. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Majitel při neopatrném nalévání benzínu do nádrže motocyklu hořlavou látku rozlil i kolem něj, ta se vznítila od kamen, vzdálených pouhý metr, které vyhřívaly dílnu. Po výbuchu zde hořela přízemní dílna o základně 12 x 4 metry se sedlovou střechou, sloužící také jako garáž pro motocykl. Muž byl po výbuchu popálen, ale byl při vědomí, hasiči jej odnesli k vrtulníku LZS Ostrava, který jej transportoval do nemocnice." 

Oheň hasiči zkrotili během hodiny, další hodinu jim zabralo dohašování. Vyšetřovatel předběžně odhadl celkovou škodu na 400 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy