Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Běžkař po pádu na svahu v Jeseníkách zkolaboval, život mu zřejmě zachránili dva náhodně přítomní lékaři

Boj o život se odehrál v sobotu odpoledne v Malé Morávce na Bruntálsku. 46letý běžkař tam spadl na svahu, vážně se zranil a později mu selhaly základní životní funkce. Naštěstí byli na místě dva náhodně přítomní lékaři, kteří mu poskytli první pomoc a do příjezdu záchranářů ho začali oživovat. Společnými silami pak přivedli běžkaře zpátky k životu.

Pád běžkaře na svahu v Malé Morávce byl záchranářům oznámen v sobotu o půl čtvrté odpoledne. Muž po pádu komunikoval a udával poranění zad, vzápětí ale zkolaboval. Naštěstí se v tu dobu na místě náhodně pohybovali dva lékaři, kteří začali zraněnému okamžitě poskytovat první pomoc. Mezitím už k němu spěchali také záchranáři z Rýmařova.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři byli z parkoviště i s potřebným vybavením dovezeni na svah skútrem horské služby. Šestačtyřicetiletý muž v té době nejevil žádné známky života, před příjezdem ZZS došlo k selhání dýchání i krevního oběhu. Kvalifikovanou první pomoc pacientovi poskytovali dva náhodně přítomni lékaři."

Do boje o život se tak po příjezdu připojili i záchranáři s potřebným vybavením.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Postižený byl zaintubován, zahájeno bylo podávání potřebných léků. Na místo události vyjel rovněž lékařský tým rendez-vous. Po přibližně dvaceti minutách se zdravotníkům podařilo obnovit pravidelnou srdeční činnost a muž byl svezen k sanitnímu vozu."

Za normálních okolností by k takovému případu vzlétl i vrtulník z Ostravy, bohužel byly ale neletové podmínky. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Vzhledem k neletovým podmínkám a naplněné kapacitě nejbližších zdravotnických zařízení v Krnově a Šumperku, musel být pacient transportován na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice ve Šternberku."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy