Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po čelní srážce osobních aut v Havířově museli záchranáři staršího muže oživovat

Policisté z Havířova vyšetřují okolnosti, za jakých došlo ráno k dopravní nehodě mezi dvěma automobily v ulici 17. listopadu. Starší muž zřejmě po nehodě zkolaboval a bylo nutné ho oživovat.

Nehoda se stala po půl osmé. Na rovném a přehledném úseku došlo ke srážce Toyoty Yaris jedoucí ve směru na Suchou a a Fordu jedoucím v protisměru. Řidič Toyoty přejel do protisměru. Je možné, že nezvládl řízení na kluzké vozovce, nebo u něj v průběhu jízdy došlo ke zdravotnímu selhání.  

K zásahu byli vysláni hasiči, zdravotníci a policisté. Posádka zdravotnické záchranné služby následně volala kolegy s lékařem, protože u jednoho z účastníků se zhoršil zdravotní stav. Při převozu sanitkou museli zdravotníci museli zahájit resuscitaci. Ta byla úspěšná a pacient byl převezen do ostravské nemocnice. 

Řidička Fordu byla s lehkým zraněním převezena k ošetření do nemocnice v Havířově. 

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR: "V ulici 17. listopadu řešíme dopravní nehodu dvou automobilů. Silnice byla zprvu po dobu záchranných prací policisty uzavřena, později byla částečně zprůjezdněna."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na pomoc vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci a následně i lékařský tým. První záchranáři dorazili k účastníkům nehody pět minut po převzetí výzvy k zásahu. V jednom z automobilů se nacházel třiasedmdesátiletý muž bez známek života. Po vyproštění záchranáři zjistili, že u něj došlo k srdeční zástavě. V sanitním vozidle proto ihned zahájili rozšířenou resuscitaci za pomocí přístrojové techniky, s cílem obnovit činnost krevního oběhu. Po podání několika defibrilačních výbojů a léků byl tým nakonec úspěšný. Zasahující lékař při prvotním vyšetření nenalezl na pacientovi známky vnějších poranění a okolnosti naznačovaly možnost srdečního selhání z interních příčin. Muž byl následně v kritickém stavu přepraven do ostravské Fakultní nemocnice a předán do další péče na tamním urgentním příjmu. S lehčím poraněním musela být na místě nehody ošetřena také jednatřicetiletá žena, kterou záchranáři transportovali na chirurgickou ambulanci havířovské nemocnice."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy