Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Světová para hokejová špička zavítá do Ostravy v červnu, mistrovství světa mění termín kvůli koronakrizi

Organizátoři Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021 změnili termín turnaje, který je zároveň kvalifikací na Zimní paralympijské hry Peking 2022. Rozhodnutí padlo kvůli celosvětové koronavirové situaci. Šampionát proběhne v Ostravar Aréně od 19. do 26. června 2021.

Informaci o změně termínu zveřejnili pořadatelé na webu parahockey.cz 

Michelle Laflamme, manažérka World Para Ice Hockey: "Máme radost, že se turnaj vrací pod dvou letech opět do Ostravy. Všem hráčům, ale i lidem z organizačního týmu a dobrovolníkům chceme dopřát bezpečný průběh šampionátu v souladu se všemi bezpečnostními a zdravotními předpisy.“

Organizátoři šampionátu doufají, že v červnu se zjednoduší podmínky pro cestování a přílet týmů do ČR, případně bude možné do haly dostat i fanoušky. V neposlední řadě také jednotlivé týmy budou mít více času na přípravu, ta je už téměř rok výrazně omezena. 

Jiří Šindler, předseda organizačního týmu: „Evidujeme už nyní velký zájem o koupi vstupenek na šampionát. Všem našim fanouškům za přízeň moc děkujeme. V tuto chvíli ale zatím nebudeme spouštět předprodej tiketů a počkáme na další vývoj koronavirové situace a opatření, která budeme muset v termínu konání šampionátu dodržet. Věříme, že alespoň část hlediště pro diváky bude možné otevřít, pokud počasí dovolí, zvažujeme ale i venkovní fanzónu." 

Český tým bude mít na mistrovství ve své skupině soupeře z USA, Kanady a Jižní Koreje. Skupina A je obsazena Ruskem, Norskem, Itálií a nováčky světové skupiny – týmem Slovenska. 

Další podrobné informace najdete ve článku na webu parahockey.cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy