Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž jezdil se čtyřkolkou po zamrzlé vodní nádrži a propadl se pod ním led, stroj vytahovali hasiči

Neopatrnost řidiče čtyřkolky v Kateřinicích na Novojičínsku skončila zásahem tří jednotek hasičů. Se strojem jezdil na zamrzlé vodní nádrži a najednou se pod ním prolomil led. Muž naštěstí vyvázl bez zranění, ale čtyřkolku museli dostat na břeh hasiči.

Nepříliš silný led se v pondělí odpoledne probořil pod řidičem čtyřkolky na vodní nádrži v Kateřinicích na Novojičínsku. Propadla se do vody asi 50 metrů od nejbližšího schůdného břehu.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Na začátku byla neopatrnost řidiče čtyřkolky, který se v neprozkoumaném terénu probořil pod led v místech, kde mohla být hloubka až šest metrů. Muži se ale podařilo dostat ven a šel se převléci do suchého oděvu. Pak se vrátil k místu nehody."

Po 16. hodině tak přivolal hasiče, a na místo vyrazily dvě profesionální jednotky z Nového Jičína a Kopřivnice a spolu s nimi ještě dobrovolná jednotka z Kateřinic.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Protože muž už byl mimo nebezpečí, jejich pozornost se zaměřila na vytažení čtyřkolky, mj. kvůli možnému poškození životního prostředí. Ta naštěstí neklesla ke dnu, ale vznášela se díky nahuštěným gumám koly nahoru asi metr pod ledem. Aby neunikla, šikovným hasičům se ji podařilo zachytit trhacím hákem, přitáhnout a zajistit."

Hasiči byli oblečeni do nepromokavých kombinéz a po ledě se opatrně pohybovali v nafukovacích záchranných saních, jištěných ze břehu lanem.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Po zajištění stroje hasiči vyřezali v ledu, který měl různou sílu (maximálně osm až deset cm, někde i méně), rovnou vodící drážku pro silné lano, kterým pomalu přitahovali ke břehu čtyřkolku, pohybující se pod ledem – jak vlastními silami (rukama), tak navijákem z hasičského vozidla (CAS). U břehu vyřezali otvor cca 4 x 3 metry, kterým se stroj dostal nad hladinu, a nakonec úspěšně na břeh bez většího poškození i úniku paliva."

Vylovenou čtyřkolku pak předali majiteli. Společně se starostou ještě osadili břeh retenční nádrže Kateřinice písemným varováním před tenkým ledem se zákazem vstupu, včetně červenobílé výstražné pásky s nápisy „Vstup zakázán“.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy