Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka už vynesla přes 11 milionů. Pokračuje už jen online

Letošní tříkrálová sbírka se bohužel musela obejít bez koledníků. Ti kvůli pandemii koronaviru nemohli vyrazit do ulic a s pokladničkami navštívit jednotlivé domácnosti. I přesto zaznamenala úspěch. V celém MS kraji se dosud vybralo bezmála 11 a půl milionů korun.

Jen v Ostravě se v rámci tříkrálové sbírky podařilo vybrat bezmála milion 400 tisíc korun, a to stále ještě neskončila. Do online pokladničky budete moci přispívat až do konce dubna.

Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava: “Já jsem moc vděčný a Charita Ostrava a lidé, kterým ty peníze budou sloužit za podporu ze strany těch dárců, protože opravdu neočekávali jsme tak vysoký příjem.”

Další peníze se podařilo vybrat díky stacionárním pokladničkám, které byly rozmístěny na veřejně přístupných místech jako jsou kostely, obchody a lékárny."

Veronika Curylová, koordinátorka sbírky v Ostravě: “V rámci těch pokladniček se vybrala krásná částka. Přes 800 tisíc korun. S tou částkou jsme ani nepočítali, takže z toho máme obrovskou radost, že dárci, kteří nemohli, nebo nechtěli přispět online, tak si tu pokladničku našli.”

Peníze ze sbírky poputují mimo jiné na provoz mobilního hospice svatého Kryštofa, který působí v Ostravě-Výškovicích a zajišťuje pomoc lidem v terminální části života v jejich domovech.

Vladimíra Berousková, vedoucí střediska, vrchní sestra, Charitní středisko sv.Krštofa: “Máme vlastně péči 24/7, to znamená 24 hodin denně 7 dní v týdnu, pacienti a jejich rodiny mají tak zvané pohotovostní číslo, kde můžou kdykoli si zavolat o radu, nebo pomoc.”


Více o tom, jak můžete přispívat, se dozvíte na webu tříkrálová sbírka.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy