Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Když nemohou lyžaři na zavřené české sjezdovky, jezdí lyžovat do Polska

Lyžařská sezona na českých sjezdovkách se zdá být kvůli koronavirovým omezením ukončená, aniž by vlastně vůbec začala. Lyžaři proto přivítali, že se před několika dny otevřely sjezdovky v nedalekých skiareálech na polské straně Beskyd. V době jarních prázdnin tam jezdí celé rodiny.

Když se čeští lyžaři nedočkali otevření skiareálů na našich horách, využili možnosti navštívit Polsko. Jen necelou hodinu jízdy z Ostravy do Visly si mohou doslova labužnicky vybírat, kterou sjezdovku navštíví. Sjezdovky v Polsku jsou zatím otevřené zkušebně na dva týdny.

Darek Kedzior, instruktor lyžování, Ski areál Wisla-Nowa Osada: “Těšíme se, teď jsou sjezdovky spuštěné na dva týdny a uvidíme, jak to bude s nemocností a jestli se provoz prodlouží. Jak je vidět, všechno je v provozu. Máme zakryté obličeje, všechno je bez problémů.”

O tom, že čeští lyžaři do Polska jezdí, svědčí množství aut s českými registračními značkami. Se sjezdovkami jsou spokojení a litují, že nemohou lyžovat na české straně Beskyd.

Anketa: “Bohužel, české sjezdovky jsou zavřené, tak jsme s rodinou vyrazili do Polska na jarní prázdniny. Je to tu super a dobře se jezdí.”
Anketa: “Přijeli jsme si zalyžovat jenom na jeden den, vyzkoušet polské sjezdovky. Bohužel, u nás se to nedá.”
Anketa: “I když jsme počítali, že tento týden už teda pojedeme na naše oblíbené sjezdovky. Nicméně k tomu nedošlo, takže jsem všechny vytáhl tady do Polska. My jsme tady byli loni jenom na pěší túru a viděli jsme, že se tady lyžuje do konce března. Je tady lanovka a docela rozumný sklon. Jsou tu dobré ceny, je tu výborné české pivo, dobře se tu parkuje a jsme tady za 55 minut.”

Čeští lyžaři se nemusí starat o obstarávání polských zlotých. Za všechny služby je možné platit bezhotovostně kartou. Parkování je většinou bezplatné, 4hodinový skipas stojí necelých 500 korun a k dispozici je veškerý servis od půjčoven, výuky lyžování a samozřejmě občerstvení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy