Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské letiště se připravuje na nabitou letní sezónu

Se změnou času a zároveň i s přechodem na letní letový řád čeká letiště Leoše Janáčka spousta novinek. 30. března se vrací na svou obvyklou trasu mezi Ostravou a Londýnem letecká společnost Ryanair se 2 lety týdně. Novinkou je letecká linka do ukrajinského Kyjeva, kterou zahájí letecká společnost SkyUp Airlines 26. dubna. Lety budou provozovány s 3týdenní frekvencí. Stejně tak se počítá s charterovými lety do letních destinací.

Ostravské letiště se postupně připravuje na obvyklý sezónní cestovní ruch. Počítá se totiž s tím, že lidé odsud budou chtít létat hlavně na dovolenou.

Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava: "Zaznamenáváme vysoký zájem obyvatel o letní dovolené. S očekávaným zklidněním epidemiologické situace nabídneme spolu s leteckými společnostmi širokou nabídku letních destinací. Těšíme se na návrat našich cestujících, pro maximum jejich bezpečí i příjemný pobyt na ostravském letišti jsme již v loňském roce zavedli ochranná opatření k minimalizaci šíření virů. Chystáme také několik novinek, které budeme postupně představovat na našich sociálních sítích."
Radek Podstawka, náměstek hejtmana MSK pro dopravu: "Lidé už jsou z náročného koronavirového období unavení a spousta z nich se těší na léto a na cestu k moři. Věřím, že to epidemiologická situace dovolí a lidé budou moci přímo z Letiště Ostrava letět už od dubna do Egypta, v květnu a v červnu se pak postupně přidají lety do Bulharska, Řecka, Španělska, Turecka, Tuniska i Chorvatska."

I nadále budou moci cestující využít letecké spoje do celé Evropy, Severní Ameriky a Asie s přestupem ve Varšavě s leteckým přepravcem LOT Polish Airlines. Letiště předpokládá, že dojde také k prodloužení provozu vnitrostátní linky do Prahy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy