Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bělském lese řádil sprejer. Na naučné cedule nastříkal hákové kříže

Bělský les na Jihu Ostravy je oblíbeným místem vandalů. Ve srovnání s ostatními ostravskými lesoparky právě tady řádí nejčastěji. Aktuálně poničili naučné tabule, které posprejovali nacistickými znaky a musí se komplet vyměnit.

V Bělském lese opět řádil vandal. Posprejoval hned 5 naučných tabulí. Nejde o ojedinělý případ. Vandalové tady ročně napáchají škody za statisíce korun. 

Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň: “Některé cedule byly i pořezané nějakým nožem, protože sprejerovi došel sprej, tak si s tím asi chtěl pohrát tímto způsobem. Škoda, která tady vznikla se pohybuje asi kolem 7 tisíc.”

Sprejer nevynechal ani postavičku Surikaty, která byla součástí Surikatí stezky. Ta v Bělském lese vznikla na motivy pohádky, kterou přímo pro děti z městského obvodu Ostrava-Jih napsala místní autorka a jejíž příběh se odehrává právě v Bělském lese. Případem se už zabývá policie.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “O to víc nás mrzelo, že někdo přišel a takovou prostou dětskou radost pomalovat nacistickými znaky.”

Vandalové neničí jen naučné cedule, ale také odpadkové koše, nebo lavičky. Nejčastěji v Bělském lese řádí v pátek a v sobotu večer pod vlivem alkoholu.

Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň: “Což vidíme potom na těch lahvích, které se tak různě povalují v lese a souvisí to i s tím vandalismem ohledně odpadkových košů, kdy je to vytaháno, rozkopáno."

Terčem vandalů se loni staly i dětské lanové překážky, ze kterých odřezali několik částí a poté si je odnesli a také pítko u grilovacího altánu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků