Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

STUDUJ U NÁS: I na distanční výuce se dají najít pozitivní momenty

Gymnázium Olgy Havlové v Ostravě - Porubě se snaží svým studentům distanční výuku zpestřit a také najít na online spojení pozitivní momenty. A velmi rádo by dokončilo přerušené projekty.

Distanční výuka už trvá příliš dlouho. Proto by na ostravském Gymnáziu Olgy Havlové rádi už brzy navázali na úspěšné projekty, které museli vzhledem ke světové pandemii přerušit. A těší se na projekty nové.

Jana Huvarová, ředitelka Gymnázia Olgy Havlové Ostravě: “My máme dlouholetou tradici těch našich stálých projektů, jako je třeba studentské anglické divadlo, projekty související s tím, že jsme školou přidruženou k Unesco. To všechno jsou věci, které jsme museli letos pozastavit nebo odložit. Ale jsou to projekty, které naši školu charakterizují, takže na ně budeme určitě chtít navázat.”

Jaký bude ten první krok, co uděláte?

Jana Huvarová, ředitelka Gymnázia Olgy Havlové Ostravě: “Už teď musíme přemýšlet o tom, jak budeme k těm studentům přistupovat. Zjistit, co všechno zapomněli a kolim toho nestihli. A druhá věc je, v jakém psychickém stavu do školy přijdou. Na druhou stranu už teď připravujeme věci, které se týkají běžné výuky, připravujeme stavbu zelené učebny, takže těch impulsů bude dostatek.”

Do kterých zahraničních projektů byste se rádi v budoucnu zapojili?

Jana Huvarová, ředitelka Gymnázia Olgy Havlové Ostravě: “My máme ještě jeden nedokončený project, ten chceme dotáhnout do konce. Ale je pravda, že v této situaci se pouštět do mezinárodních projektů je velmi komplikované, takže ještě počkáme.”

Přinesla světová pandemie z vašeho pohledu i něco pozitivního?

Jana Huvarová, ředitelka Gymnázia Olgy Havlové Ostravě: “Určitě ano. Zlepšily se digitální kompetence student i učitelů, to je fakt. Žákům to vylepšilo schopnost organizace, sebedisciplíny a take se navzájem vice podporujeme, než kdybychom se každý den viděli.”

Žákům nejen z Gymnázia Olgy Havlové přejeme, aby se všechny projekty a aktivity opět brzy naplno rozjely.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy