Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

STUDUJ U NÁS: Veletrh fiktivních firem letos v internetovém prostoru

Obchodní akademie dlouhá léta organizovala na výstavišti Černá louka v Ostravě úspěšný Veletrh fiktivních firem. V tomto roce se musel i tento mítink přemístit do internetového prostoru.

Mezinárodní veletrh fiktivních firem v Ostravě byl pravidelnou příležitostí pro žáky obchodních akademií i jiných škol porovnat své podnikatelské nápady s ostatními. Letos to všichni budou muset zvládnout prostřednictvím internetu.

Eva Kazdová, ředitelka OA a VOŠS Ostrava: “Nechtěli jsme přerušit kontinuitu našich dvanácti ročníků, takže momentálně připravujeme 13. ročník v online podobě. Už se nám přihlásilo 20 fiktivních firem ze škol tuzemských i zahraničních. Zajímavá bude určitě kategorie vytvoření stánku, protože tam mohou školy vytvořit vlastní stánek nebo si jej připravit virtuálně.”

Proč je tento veletrh pro školy důležitý?

Eva Kazdová, ředitelka OA a VOŠS Ostrava: “Naše škola se tradičně zabývá podnikavostí a podnikáním. A v červenci se zúčastníme krajského projektu OKAP 2, kde budeme nabízet spolupráci dalším středním školám a vybraným základním školám právě v oblasti fiktivních firem.”

Na co se těšíte nejvíce, až se vše vrátí k normálu?

Eva Kazdová, ředitelka OA a VOŠS Ostrava: “Máme připravenu řadu projektů, které jsme nestihli zrealizovat kvůli pandemii. Takže doufáme, že budeme moci v létě představit dvoudenní Kaleidoskop nápadů pro žáky a učitele středních škol. Další aktivitou je konference na téma sociální podnikání s prvky udržitelného rozvoje a budeme pokračovat v dalších aktivitách a projektech. A vzhledem k tomu, že budeme přidruženou školou Unesco, tak těch aktivit ješte hodně přibude.”

Všichni věří, že v příštím školním roce se už Veletrh fiktivních firem i další projekty bude moci konat v tradiční podobě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy