Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V bytě seniorky hořela kuchyně a jádro. Policisté museli vyrazit dveře bytu, s hasiči pak evakuovali 34 lidí

Patnáct minut po čtvrté hodině ráno byli hasiči voláni k vodě, která teče ze stropu do jednoho z bytů ve Francouzské ulici v Kopřivnici. Na místě ale zjistili, že jde o požár kuchyňské linky a umakartového jádra jednoho z bytů. Policisté, kteří dorazili na místo jako první, slyšeli volání o pomoc.

Policisté po zaslechnutí volání vyrazili dveře bytu a zachránili z něj seniorku. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Jelikož viděli kouř vycházející z domu a slyšeli ženským hlasem volání o pomoc, vběhli do domu. Vstoupili poté do již silně zakouřeného bytu, odkud vycházelo volání. Nalezli v něm ženu (přes 70 let), kterou okamžitě vyvedli ven na bezpečné místo."

Na místo mezitím dorazila jednotka hasičů z Kopřivnice. Hasiči a policisté poté společně evakuovali 34 lidí. Zachráněnou osobu z bytu ošetřili záchranáři a odvezli ji do nemocnice.

Jakub Kozák, mluvčí HZS Moravskoslezského kraje: "Hasiči v dýchací technice natáhli dopravní a útočné vedení a požár v bytě zlikvidovali jedním vodním proudem. Zasažena byla kuchyň, umakartové jádro a stupačky. V průběhu zásahu bylo z domu hasiči a policisty evakuováno 34 osob. Příčina vzniku požáru je v šetření, všichni obyvatelé se poté, co hasiči dům odvětrali přetlakovou ventilací, mohli vrátit zpět do svých bytů."

Vyšetřovatel odhadl škodu způsobenou požárem na 100 tisíc korun

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Příčinu zahoření v bytu budou zjišťovat hasiči a policisté. Bude se jednat například o činnost specialistů z odboru kriminalistické techniky a expertiz krajského ředitelství, kteří budou vyhodnocovat zajištěné stopy na místě události."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy