Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvě havarovaná nákladní auta potřebovala pomoc hasičů, povolat museli Tatru a Bisona

Těžká vyprošťovací technika hasičů musela v pátek 26. února 2021 vyrazit ke dvěma nehodám v Moravskoslezském kraji. Hasiči dopoledne zasahovali v Bruzovicích na Frýdecko-Místecku, odpoledne pak vyrazili na silnici mezi Dolní Benešov a Bolatice.

Šest minut po deváté hodině ranní vyrazila hasičská jednotka z Nošovic k dopravní nehodě nákladního auta, které sjelo mimo cestu do příkopu, tam zůstalo stát v nebezpečném náklonu. 

Jakub Kozák, tiskový mluvčí HZS MSK: "Velitel zásahu si po provedení průzkumu povolal na místo události vyprošťovací Tatru ze stanice HZS MSK ve Frýdku-Místku a speciál Mercedes Bison ze stanice v Ostravě-Zábřehu. Hasiči k vytažení automobilu použili oba vozy - zatímco těžká osmikolová Tatra posloužila jako protizávaží a držela havarovanou Avii na kolech, Bison ji pomalu za pomocí obou svých navijáků vytahoval zpět na komunikaci. Dalšímu zapadnutí bránily při vyprošťování dřevěné pražce, které si nejen za účelem zpevnění terénu hasiči vozí na speciálním kontejneru s mobilní dílnou." 

Avii hasiči nakonec vyprostili bez poškození, stejné štěstí ale neměl řidič nákladního auta, které krátce před čtrnáctou hodinou havarovalo na silnici z Dolního Benešova do Bolatic. Také ovšem skončilo v příkopu mimo cestu. Operační důstojník na místo vyslal hasiče ze stanice v Hlučíně. 

Jakub Kozák, tiskový mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu na místo události zajistili automobil proti převrácení použitím teleskopických stabilizačních tyčí Paratech a k vytažení povolali speciální techniku. Na žádost velitele zásahu tak k události vyjel automobilový jeřáb Demag a s ním vyprošťovací speciál Bison - oba ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu. Pro bezpečné vyproštění musel být vypnut proud ve vedení nízkého napětí, o což se postarali pracovníci havarijní služby ČEZu. Hasiči poté jeřábem nadzvedli nákladní vůz a postavili ho zpět na komunikaci - proti převrácení během vyprošťovacích prací jej jistil naviják Bisona. Po ukončení práce hasiči uklidili komunikaci.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy