Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za noční výbuch v Hrabůvce mohou vařiči pervitinu, potvrdila se jedna z verzí policie i obyvatel domu

Jednou z prvních verzí, se kterou kriminalisté pracovali, se potvrdila. Za výbuchem v ostravském sídlišti Hrabůvka stojí výroba drog. Výrobcům v bytě explodovaly látky, které se používají při výrobě metamfetaminu. V pátek podvečer to oznámila krajská policejní mluvčí Eva Michalíková.

Kriminalisté při vyšetřování případu, který se stal ve středu 24. února v Ostravě-Hrabůvce, pracovali s několika verzemi. Jednou z nich byla exploze kvůli výrobě drog, na kterou poukazovali i obyvatelé domu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "K výbuchu a následnému požáru došlo s největší pravděpodobností při neodborné manipulaci s chemickými látkami při nelegální výrobě metamfetaminu. Kriminalisté 11. oddělení obecné kriminality zabývající se odhalováním výrobců a dealerů drog velmi rychle objasnili tuto tragickou událost a zadrželi podezřelého muže ve věku 48 let, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání." 

Muž čelí trestnímu stíhání, u soudu mu hrozí až deset let za mřížemi. Policisté ale stále provádějí procesní úkony, muže chtějí poslat do vazby, o které rozhodne soud.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Kriminalisté budou i nadále vyšetřovat okolnosti případu a případnou míru zavinění dalších podezřelých osob, které se v inkriminovanou dobu mohly na místě činu nacházet." 

Jednou z osob by mohl být muž, který podle posledních zpráv stále leží v kritickém stavu v nemocnici.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy