Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejisté Vítkovic dražili speciální dresy se jmény fanoušků. Výtěžek pomohl FN Ostrava

Extraligoví hokejisté Vítkovic dokázali, že mají velká srdce. Uspořádali dražbu dresů a za výtěžek z ní nakoupili čističku vzduchu pro covidové oddělení ostravské fakultní nemocnice. Přidali i balíčky s kosmetikou pro zdravotníky.

Krásných 85 tisíc korun vynesla aukce speciálních dresů z loňského vánočního derby hokejistů Vítkovic s třineckými Oceláři. Dresy zdobila jména fanoušků, kteří si před letošní nejistou sezónou zakoupili permanentku. Klub HC VÍTKOVICE RIDERA za vydražené peníze pořídil čističku vzduchu na covidové oddělení ostravské fakultní nemocnice a regenerační kosmetiku pro zdravotníky, kteří na něm slouží.

Lenka Krupová, vrchní sestra, Kožní oddělení FN Ostrava: “Je to moc milé, protože většina zdravotnických pracovnic jsou ženy, takže nás to moc potěšilo. To bude pro nás taková záruka jistoty, že pokud tady máme tu čističku vzduchu, tak se nám bude pracovat svobodněji a s klidnou duší.”
Lukáš Spac, všeobecná sestra, Kožní oddělení FN Ostrava: “Moc si vážíme toho daru, je to pro nás přínos a jsme rádi, že pořád máme zastání u veřejnosti. Velké poděkování patří také fanouškům a už se všichni těšíme, jak si společně zajdeme na hokej a jak se vrátíme do normálního fungování.”

Čistička byla umístěna v prostorách, kde se sestřičky spolu s lékaři pohybují nejčastěji.

Předání darů se kvůli zpřísněným hygienickým podmínkám uskutečnilo na dálku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy