Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Psí exkrementy jsou téměř všude. V Ostravě-Jihu je uklízí speciálním vysavačem

Pozor na to, kam šlapete. Travnaté plochy v Ostravě-Jihu jsou totiž po oblevě plné psích exkrementů. Do jejich úklidu se pustily technické služby, které k tomuto účelu používají speciální vysavače. K ručnímu dočištění pak lopatku.

V Ostravě-Jihu žije bezmála 6 tisíc pejskařů. Ne všichni jsou ale zodpovědní a po svých čtyřnohých miláčcích uklízejí. Nejhorší situace je na sídlištích, kde jsou mnohdy znečištěná i dětská hřiště.

Anketa: pejskaři: "Čistíme. Po malých to čistíme, ale velká lejna tam jsou na trávníku. Vidíme tu, jak jde s velkým psem, on ho pustí, aby se proběhl a tím to končí.”
“Já jsem mu dokonce nabízela pytlík, jestli ho nemá, že mu ho dám. Ještě se naštval a ještě mi nadával.”
Stanislav Šimon, mistr oddělení čištění a údržby komunikací: “Situace, co se týká psích exkrementů, je stále špatná.  Nejhorší je to po zimě, to musíme dělat častěji jak těmito stroji, tak ručně.”

Trávníky od psích hovínek se čistí jednou za měsíc a celý obvod stihnou technické služby vyčistit zhruba za týden.

Někteří pejskaři si nedají říct i přesto, že jim za znečištění veřejného prostranství, nebo za volný pohyb psů hrozí pokuta až 10 tisíc korun. Ve správním řízení mohou zaplatit ještě více.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “V uplynulém roce řešili ostravští strážníci v obvodu Ostrava-Jih celkem 366 případů porušení této obecně závazné vyhlášky.”

Volně pobíhat mohou psi pouze na místech k tomu určených a řádně označených. Takzvaných psích louček je v obvodu celkem 5 plus Agility park na Dubině.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy