Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Ostravy-Jihu nemuseli z domu. Lékaři je naočkovali v jejich bytech

Radnice Ostravy-Jihu zajistila očkování proti nemoci covid-19 lidem v domech s pečovatelskou službou. Během jednoho dne prošlo vakcinací celkem 150 zájemců. Pro většinu z nich je totiž cesta do očkovacích center stresující.

Senioři z domovů s pečovatelskou službou Odborářská a Horymírova v Ostravě-Jihu měli o starost méně. Díky radnici, která jim zajistila očkování u nich v bytech, si ušetřili cestu do očkovacího centra.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Jsem rád, že se to povedlo. Trvalo nám to zhruba 3, 4 týdny než se nám podařilo vakcínu zajistit."

Seniory přímo v bytech vakcínou Pfizer očkoval výjezdový tým třinecké nemocnice, který za tři týdny dorazí znovu, aby lidé dostali druhou dávku.

Michal Ševčík, lékař, nemocnice Třinec: “Vakcína Pfizer, máme s ní dobrou zkušenost, měla by být bezpečná. Zatím se setkáváme spíš s pozitivními reakcemi.”
Anketa: klienti DPS Odborářská: “Já si píchám inzulín, takže já jsem zyvklá na to. Doufám, že to bude lepší.”
“Nemá se nikdo čeho bát, čekání je horší. Nejhorší je, když člověk onemocní a musí to prožít, to nikomu nepřeji.”
“Snad jo, snad to pomůže ať nemusí člověk pořád ty roušky nosit.”

Naočkovat se nechaly asi dvě třetiny lidí, 

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih:: "Není to tak, že bysme tady očkovali 100 procent uživatelů. Některé už naočkované máme a někteří obyvatelé DPS nesplňují tu věkovou hranici 70 let a víc,"

Další pak očkování odmítli. Šlo jak o lidi z personálu, tak o klienty domovů, Někteří z nedůvěry k vakcíně, jiní ze zdravotních důvodů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy