Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Radnice v Ostravě-Jihu eviduje zájem o jubilejní svatby

Na radnici v Ostravě-Jihu jsou zvyklí na nejrůznější jubilejní svatby. Před třemi lety dokonce jako jediní v republice oddali manželský pár po 75 letech. Letos radnice pro zájemce kromě jiných uspořádá i smaragdové svatby, po 55 letech společného života. Toto jubileum v Ostravě-Jihu dosud nikdo neslavil, teď je o něj zájem.

Vloni se v obřadní síni v městském obvodu Ostrava-Jih konaly čtyři zlaté a jedna diamantová svatba. Tři roky zpět tady zažili i symbolický sňatek manželů Jarmily a Františka Galasových. Své ano si znovu řekli po 75 letech - tato svatba je označována jako nebeská nebo korunovační.

Jarmila Galasová: “My nevíme, co je slovo rozvod, za 75 roků nevíme. O rozvodu jsme nemluvili ještě. Všechno jsme přežili, děti jsme dobře vychovali, Opravdu máme hodné děti, vnuky, pravnuky, to už je rodina velká.”

Manželé Galasovi pocházejí z Čeladné, tam se také vzali 6. března roku 1943. Když vyšli z kostela, do obce vtrhlo gestapo.

Jarmila a František Galasovi: “Hitler nám prakticky mládí zničil. První, co jsme vyšli z kostela, tak jsme potkali gestapo, které zavíralo na Čeladné právě občany.”
Jana Hájková, dcera: “A proto si to zopakovali a tentokrát to mají se vším.”

V Ostravě-Jihu je teď zájem o smaragdové svatby. Radnice proto zájemcům vyšla vstříc.

Šárka Zubková, referentka, ÚMOb Ostrava-Jih: “Takže pokud vás tato událost čeká v letošním roce, neváhejte a přijďte si domluvit termín ke mě do kanceláře, případně mailem. Samozřejmě vítáme všechny, kteří slaví zlatou svatbu, což je 50 let společného života, diamantovou svatbu, což je 60 let. Pak je 65 let, 70.”

Své druhé ano si lidé nemusí říct jen v obřadní síni. Zástupci radnice mohou například kvůli zdravotním důvodům páry znovu oddat doma nebo třeba na zahradě v rodinném prostředí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy