Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po výbuchu v Hrabůvce jsou lidé stále mimo domov. Pomoct jim můžete i vy

Je to čtrnáct dnů, co se z bytu v Provaznické ulici v Hrabůvce ozvala obrovská rána. Výbuch varny drog a následný požár zranil 6 lidí a více než 3 desítky nájemníků musely kvůli poškozenému domu opustit své domovy. Pomůže jim výtěžek veřejné sbírky, kterou vyhlásila radnice Ostravy-Jihu.

Anketa: obyvatelé okolních domů: “Někdo asi něco zadrbal. Všichni psali na facebooku, že už se o tom vědělo, tak já nevím, jestli na to někdo čekal, co se stane. Jestli policie sbírala důkazy. Asi by se to nestalo, kdyby to někdo řešil dopředu."
“To je běžné tady. Když se podíváte, tak to máte skoro v každém baráku něco takového a je jen otázka, kdy to bouchne.”

Obyvatelům bytového domu v Provaznické ulici v Hrabůvce, kteří museli opustit své domovy po výbuchu varny drog, pomůže veřejná sbírka. Radnice Ostravy-Jihu ji vyhlásila poté, co se na úřad obracela řada občanů s otázkou jak jim mohou pomoci.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: "Je platný účet u komerční banky, kde lidé mohou přispívat právě na ty občany, kteří v tuto chvíli jsou bez prostředků a bez vybavení bytů. Sbírka potrvá do června tohoto roku. "

Na místě výbuchu se momentálně pracuje na zajištění budovy a čeká se na vyjádření statiků.

Jiří Žídek, jednatel sanační firmy: “Došlo k nějakému narušení statiky. Jsme tam, vyhodnocujeme tu situaci. Probíhaly nějaké demontážní, sanační práce a počká se teda na nějaké to statické řešení.”

Obyvatelé domu tak stále bydlí v náhradním ubytování a jejich návrat je zatím v nedohlednu. Z neodborné manipulace s chemickými látkami při nelegální výrobě metamfetaminu policie podezřívá 48 letého muže, kterému hrozí až 10 let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy