Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začalo povinné testování státních zaměstnanců. Někteří už ho mají za sebou

Testování na covid-19 se nově týká také státních zaměstnanců. Povinně musí být všichni otestování do 17. března. V celém Česku jde o statisíce lidí. Testem musí nově pravidelně procházet i osoby samostatně výdělečné činné pracující ve firmách, které mají více než 50 zaměstnanců.

Když všichni, tak všichni. Do testování na covid-19 se postupně zapojuje stále více lidí. Začalo se od velkých podniků, teď se přidali i státní úředníci. Kdo z nich nebude mít test do 17. března, nebude moci na pracoviště.

Jana Magerová, tajemnice MOb Ostrava-Poruba: “My jsme si pro zaměstnance objednali antigenní slinné testy a budeme se testovat sami. Máme tady vytipovaná tři pracoviště a na těchto pracovištích budou ráno vždy v pondělí otestováni.”
Josef Bělica, primátor Havířova: "Začínáme v pondělí, bude se testovat od pondělka průběžně. Ta kapacita je dostatečná, aby jsme byli schopni otestovat všechny zaměstnance na úřadu."

Úředníci České správy sociálního zabezpečení už prvními testy prošli. Antigenní testy podstoupili ve vítkovické nemocnici, kam budou pravidelně chodit každé úterý.

Testování už delší dobu probíhá na krajském úřadu a za sebou ho mají i zaměstnanci úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz

Hana Mainušová, mluvčí MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Probíhalo přímo v prostorách úřadu, konkrétně v naší Dvoraně, a to pomocí antigenních testů, které prováděli zdravotníci. Všech 129 testů bylo negativních.”

Testování kdekoli se nemusí podrobit pouze lidé, kteří v 90 dnech covid-19 prodělali, jsou očkovaní nebo mají v posledních sedmi dnech za sebou PCR nebo antigenní test.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy