Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po srážce Peugeota a Audi zemřel člověk, další osobu do nemocnice transportoval vrtulník

Život jedené osoby a vážná zranění dalších dvou osob si ve čtvrtek 11. března dopoledne vyžádala srážka osobních aut v Krmelíně. Oznámil to mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

video: Tomáš Lach, HZS MSK

K nehodě vyrazily dvě jednotky profesionálních hasičů, záchranáři a policisté. V Krmelíně se srazila dvě osobní auta Peugeot a Audi. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Nehoda si vyžádala úmrtí jedné osoby a vážná zranění dalších dvou. Hasiči vyprostili z havarovaných vozidel dvě osoby. Jedna ze zraněných osob byla transportována vrtulníkem LZS do Fakultní nemocnice Ostrava. Nehoda se stala na silnici mezi Krmelínem a Brušperkem. Zasahovaly zde dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Ostrava-Jih a Frýdek-Místek. Hasiči vedle vyprošťování osob poskytovali první předlékařskou pomoc, pak asistovali při ošetřování osob a transportu do vrtulníku."

Na místě podle mluvčího ZZS MSK zasahovaly dva lékařské týmy - Letecká záchranná služba a rendez-vous, spolu s dvěma posádkami rychlé zdravotnické pomoci. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V jednom z havarovaných vozidel zůstala zaklíněná pětasedmdesátiletá žena. Po vyproštění zasahující lékař zjistil, že došlo k selhání jejího dýchání i krevního oběhu. Záchranáři proto ihned započali s rozšířenou resuscitací. Přes půl hodiny trvající snahu o záchranu musel lékař ZZS nakonec ukončit a konstatovat smrt. Pacientka na místě podlehla poraněním, která utrpěla. Osmasedmdesátiletý muž byl zraněn středně těžce, a to v oblasti hrudníku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři transportovali do ostravské Fakultní nemocnice. Do téhož zdravotnického zařízení byla přepravena i osmadvacetiletá účastnice nehody, která utrpěla poranění horní a dolní končetiny. Byla při vědomí a se záchranáři komunikovala."
Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že řidič (r. 1944) osobního vozidla Peugeot, z dosud nezjištěného důvodu přejel do protisměru vozovky, čímž došlo ke střetu projíždějícího vozidla Audi, které řídila žena (r. 1993). Ve vozidle Peugeot také cestovala spolujezdkyně (r. 1945), která na místě dopravní nehody svému zranění podlehla."

Přesná příčina nehody a její další okolnosti jsou v šetření policistů. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Řidičce Audi byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. U řidiče vozidla Peugeot z důvodu jeho zranění nebylo možné provést orientační dechovou zkoušku. Na místě zasahovaly všechny složky záchranného integrovaného systému. Na místě nehody byla silnice v obou směrech uzavřena a policisté na řídili odklon dopravy přes okolní obce. V současné době je silnice plně průjezdná."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy