Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce DK Poklad v Porubě se chýlí ke konci. Už se naváží i interiér

Rekonstrukce kulturního domu Poklad v Ostravě-Porubě pokračuje přesně podle harmonogramu. Vše tak nasvědčuje tomu, že se v červnu opravdu otevře. Zavřený už je téměř 9 let.

Až třetí firma to zvládla. Na stavbě se pilně pracuje dennodenně od rána do večera, aby se stihla předat včas. Aktuálně se v kulturním domě Poklad dolaďují detaily interiéru, připravuje se montáž sedaček v divadelním sálu a dokončují se podhledy.

David Průša, architekt, autor návrhu: “Ty zásahy byly velké a hodně věcí nás tady překvapilo, ať už to bylo kvůli rozvodům vzduchotechniky, které se musely dělat a jiné technické věci. Jsem překvapený, že to jde nakonec dobře. Měl jsem z toho větší strach. V tuto chvíli si myslím, že už nic složitého by nemělo nastat. Teď bude důležité pohlídat si ty detaily hlavně v interiérech."

Jedním z prvních zcela dokončených sálů je tady tento cvičební sál, na kterém chybí už jen nainstalovat madla u zrcadel.

Před dokončením je i společenský sál a salonky, kterých je tady celkem 5 a kromě jednoho už mají i svá jména.

Darina Daňková, jednatelka DK Poklad: “My jsme se rozhodli pojmenovat jednotlivé salonky po místních názvech Poruby. Jeden ze salónků se bude jmenovat Poruba, jeden Duha, jeden Dukla a další Oblouk. Pořád ještě nevíme, jestli ten pátý bude Věžičky, nebo Rondl, nebo Vozovna."

Rekonstrukcí a revitalizací projde i okolí této kulturní památky, kde vzniknou i dva parkovací domy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy