Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž podezřelý z vraždy manželky ve Frýdlantu zemřel. Zranění si způsobil sám

V minulém týdnu se v našem kraji staly hned dvě vraždy a policisté znají i dvě jména pravděpodobných pachatelů. Zatímco muž, který zabil v Novém Jičíně přítelkyni, čeká ve vazbě na soud, vrah manželky z Frýdlantu spáchal sebevraždu a v pondělí následkům zranění v nemocnici podlehl.

První vražda v letošním roce se odehrála na ubytovně v Novém Jičíně. Po hádce tam podle svědků uškrtil 30letý muž svou teprve 17letou přítelkyni. Své matce pak prý tvrdil, že se otrávila sama. Kvůli nezletilosti oběti policisté nechtějí komentovat žádné detaily, ale dopadli ho krátce po činu. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MS kraje: "Vrchní komisař obvinil muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Obviněný měl napadnout po předchozí slovní rozepři svou přítelkyni. Dívka utrpěla zranění, kterému na místě podlehla. Ve věci byl podán podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl akceptován.

Druhá vražda se stala 21. března ve Frýdlantu nad Ostravicí v chatové oblasti. 32letý muž pravděpodobně probodl svou o 20 let starší manželku nožem. Pak prý bodl i sebe a vše oznámil na tísňovou linku. 

soused: "Viděl jsem tady policii, horskou službu, vrtulník záchranné služby i sanitky." 

Co se přesně stalo už asi nikdo nezjistí. Pravděpodobný pachatel totiž druhý den po vraždě zemřel také a policisté jej ani nestihli pořádně vyslechnout.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MS kraje: "Podle zjištěných informací mělo dojít mezi manžely nejprve ke slovní rozepři a následně měl muž svou manželku fyzicky napadnout a způsobit jí zranění neslučitelná se životem. Kriminalisté na místě provedli ohledání místa činu, potřebnou dokumentaci a zajistili stopy, které budou vyhodnocovat. Důvodně podezřelý muž, který byl se zraněním hospitalizovaný v nemocnici, v nočních hodinách zemřel."

V obou případech by pachatelům hrozilo 18 let vězení. Zatímco u první události z Nového Jičína je vysoký trest pravděpodobný, druhý případ bude po uzavření vyšetřování odložen kvůli smrti pachatele. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy