Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 22. 3. 2021

Mírné zklidnění - tak se dá hovořit o aktuální situaci v Moravskoslezském kraji v souvislosti s pandemií Covid-19. Nabízíme vám pravidelný záznam pondělního brífinku po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Situace je relativně stabilní. Uvidíme, co se bude dít další týdny. Důležité je na tom to, že přeci jen ten lockdown a pozastavení mobility mezi okresy se projevilo v tom, že došlo k rozvolnění nárůstu - nebyl tak dynamický, jako v předcházejících vlnách, které jsme sledovali. To je určitě dobrá zpráva. Věřme, že situace už nebude dál eskalovat a bude se dál zlepšovat."

Od minulého pondělí k dnešnímu dni podle hejtmana nedošlo k dalším nárůstům u lůžek intenzivní péče. Situaci označil jako křehkou rovnováhu. Lehce ubylo také zatížení lůžek s umělou plicní ventilací. 

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Nepředpokládáme, že bychom si nedokázali pomoct sami. Vše jsme v daný okamžik schopni řešit s našimi nemocnicemi a hlavně s naší páteřní nemocnicí, což je Fakultní nemocnice Ostrava."

Hejtman na brífinku hovořil i o očkování a řekl, že nabývá na síle jeho rychlost. Snižuje se tedy rozdíl mezi dodanými vakcínami a proočkovánými vakcínami. Kraj dostal celkem 21.600 dávek AstryZenecy, této vakcíny je 73 procent proočkováno, směřována je do ordinací praktických lékařů. Vakcín Moderna dorazilo do našeho regionu zatím 27.600 dávek, vyočkováno je 86 procent vakcín. Nejpočetněji je v kraji zatím zastoupena vakcína Pfizer/BioNTech, do regionu přišlo 108.810 dávek, vyočkováno je 93 procent.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Už se dostáváme do situace, kdy čekáme další dodávky vakcín, protože se vyčerpává to, co jsme dostali minulý týden. Ty by měly přijít toto úterý, takže pevně věřím, že to vše dobře dopadne. Dávky jsou potvrzené, takže by mělo probíhat očkování dál v nezměněné dynamice."

Další informace najdete v záznamu brífinku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy