Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozvolnění pohybu přivedlo do Beskyd více turistů, na Pustevny zase jezdí lanovka

Nedávné třítýdenní omezení pohybu osob pouze na katastry obcí a měst s sebou přineslo téměř totální vylidnění Beskyd. Turisté se teď do hor pomalu vracejí, byť jen v rámci svých okresů.

Rozvolnění pohybu osob z obcí na celé okresy přivedlo v těchto dnech do Beskyd více turistů. Například na oblíbené Pustevny nyní mohou přicházet jen obyvatelé okresů Vsetín a Nový Jičín.

Anketa: “Z Rožnova pod Radhoštěm jsme přijeli a užíváme si, je pěkně. Já to nedokážu moc posoudit, ale nevím o tom, že by to hrálo nějakou negativní roli v tom, že jsou okresu uzavřené. Kloním se k tomu, aby se to minimálně rozvolnilo alespoň na kraj.”

Po rozvolnění na okresy začala z Trojanovic na Pustevny opět jezdit lanovka.

Anketa: “Zaplať pánbůh, že to funguje. Co bychom doma dělali. Krásný den, zatím nefoukám, tak si sjedeme Knížecí a pak pojedeme domů.”

Více turistů na horách od rozvolnění na celé okresy zaznamenává také horská služba. Ta varuje před úrazy na zledovatělém terénu.

Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy: “Vizuálně je to vidět, ta návštěvnost se od minulého týdne zvedla, těch lidí je nepoměrně více, ale co se týká zásahů u nás, tak je to prozatím v pohodě. Vidíte, že je ještě docela dost sněhu a teď je mokrý ale v noci přimrzne a terén bude zledovatělý. Takže na to si lidé musí dávat pozor. nejlepší jsou nesmeky do té doby, než sníh a led sleze.”

Turisté věří, že rozvolňování bude brzy pokračovat a budou moci svobodně navštěvovat i lokality mimo své okresy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy