Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Od hořící stodoly už začínal hořet dům. Majitel a hasiči ho naštěstí dokázali zachránit

K požáru, který si mohl vyžádat milionové škody, spěchali v neděli po poledni hasiči z Havířova. V Orlovské ulici začalo hořet hospodářské stavení u rodinného domu a servisu zahradní techniky. Majitel stavení okamžitě volal hasiče a do jejich příjezdu se snažil plameny uhasit společně se sousedem.

Libor Pristáš, majitel domu a provozovatel servisu: "Když jsem zjistil, že budova hoří, tak jsme hned natáhli hadice a zkoušeli zchladit roh rodinného domu, aby to nepřeskočilo. Naštěstí hasiči tady byli dopravy rychle, takže jejich včasný zásah zamezil tomu, aby začal hořet rodinný dům."

Hasiči požár zdolali za několik minut po příjezdu. Více práce jim dalo následné dohašování a rozebírání stavení.

Martin Tesař, velitel zásahu HZS MSK: "Jednotka vyjela na zásah k požáru hospodářské budovy o rozměrech 5 x 7 metrů. po příjezdu na místo jednotka potvrdila, že se jedná o požár hospodářské budovy. Na lokalizaci a likvidaci požáru nasadila celkem 3 vodní proudy. Na místě zasahovala jedna profesionální jednotka z Havířova a dobrovolné jednotky Havířov Město a Šenov.

V bývalé dílně byly uskladněny různé věci, převážně starší hodnotné stoly, křesla nebo šicí stroje.

Libor Pristáš, majitel domu a provozovatel servisu: "Měli jsme tam uskladněný starší nábytek, kožené sedačky z předchozí provozovny. Bylo tam opravdu hodně dřevěných věcí a stěny byly dřevěné, takže to rychle chytlo a shořelo všechno. Naštěstí to nepřeskočilo na barák."

Požár vypukl pravděpodobně od kamen. Naštěstí se nikdo zranil, ale škoda je zatím odhadována na 300 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy