Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Paraglidista se zranil při startu svého motorového stroje

Na travnaté ploše, kterou v Havířově-Prostřední Suché využívají piloti motorových paraglidů, došlo v úterý večer k nehodě. Jeden z pilotů tam při startu havaroval a těžce se zranil.

Při pádu na zem si letec poranil nohu. Zranění bylo vyhodnocené jako vážné, proto pro něj přiletěl záchranářský vrtulník. Letecký zásah byl vhodnější i pro těžce dostupný terén pro sanitku. Startovací plocha je v lokalitě bývalého uhelného odkaliště mezi černouhelnými doly a příjezdová cesta je vhodná spíše pro terénní vozy. 

Zdravotníci u letce ošetřovali především otevřenou zlomeninu. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Před devatenáctou hodinou byly týmy záchranné zdravotnické služby volány do Prostřední Suché. Při startu tam z výšky několika metrů spadl pilot motorového paraglidu. Přivodil si těžké poranění dolní končetiny. Pacient byl ošetřen v rámci přednemocniční neodkladné péče. Vrtulník jej transportoval na urgentní příjem FN Ostrava."

Policie zjišťuje, zda za nehodou byla pilotova chyba, nebo porucha stroje. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Při nehodě motorového paradlidu se zranil 55letý muž, který byl letecky transportován do nemocnice. Případ dále prověřuje Letecká amatérská asociace ČR."


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy