Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubané navrhovali vnitrobloky. Nejlepším nápadům se teď věnují architekti

Celkem devět návrhů loni poslali lidé do 5. ročníku projektu Zelená Porubě. Jejich originalitu, koncepčnost, komplexnost a také realizovatelnost hodnotila komise, která poslala do dalšího kola tři z nich. Na ten vítězný radnice vyčlenila 4 miliony korun.

Participativní rozpočet Zelená Porubě prošel výraznou změnou. Lidé už nenavrhovali jen dílčí proměny veřejného prostoru, ale proměny celých vnitrobloků. Tři nejlepší návrhy teď jsou v rukou architektů. Jedním z nich je úprava dvoru za Stanicí mladých přírodovědců.

Jana Robotová, autorka návrhu: “Chceme to hřiště tady nějak oživit a zároveň jsme chtěli přidat prvky i pro rodiče, kteří tady s těmi dětmi chodí, aby si mohli třeba i zasportovat, nebo si jenom odpočinout, posedět."

Nově by se ve dvoře měly objevit například trampolíny, lanové překážky, posilovací stroje, nebo lanovka na svahu. A také živá expozice s ohledem na Stanici mladých přírodovědců a mateřskou školu.

Tomáš Čech, koordinátor participačních aktivit: “Měly by tam v těch stranách, po stranách té mateřské školy, být vysazeny nějaké zajímavé druhy stromů a na druhé straně by měla vzniknout plocha s květinami a trvalkami."

Zelená Porubě je ve fázi, kdy se zpracovávají ideové návrhy tří nejlepších projektů.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Na konci dubna bysme měli mít hotovy všechny tři ideové návrhy v nějaké předfinální podobě a následovat bude krok takový, že to budeme projednávat v místě samém s tou komunitou, která v tom dvoře nebo prostoru žije.”

Finální verze návrhů pak budou hotovy na konci května a v červnu bude spuštěno hlasování, ve kterém Porubané vyberou vítěze. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy