Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči museli v Bohumíně zastavit únik kyseliny z železniční cisterny

Drážní hasiči a hasiči Moravskoslezského kraje zasahovali ve čtvrtek odpoledne v Bohumíně, kde z jednoho železničního vagonu unikla kyselina chlorovodíková.

Nebezpečná látka unikla přes horní víko cisterny. Hasiči po příjezdu nejdříve ověřovali, o jakou látku se jedná a následně únik zastavili.

Ondřej Zuzaňák, velitel zásahu, Drážní hasiči Správy železnic: “Zjistili jsme, že se skutečně jedná o kyselinu chlorovodíkovou. Dneska to bylo asi větší množství. Asi tím, že bylo větší teplo.

Nejpravděpodobnější příčinou úniku kyseliny je právě zvětšení jejího objemu v důsledku nahřátí cisterny sluncem. V tomto případě naštěstí nebylo nutné přistoupit k evakuaci obyvatel nedalekých rodinných domů.

Ondřej Zuzaňák, velitel zásahu, Drážní hasiči Správy železnic: “Nemuselo se evakuovat. My jsme přijeli a zamezili jsem tomu, co to šlo. Při úniku mohou vznikat toxické plyny, které jsou životu nebezpečné”

Po celou dobu museli hasiči dodržovat přesně stanovený postup likvidace havárie, aby nemohlo dojít k dalšímu úniku, nebo aby neohrozili sami sebe. Do ohroženého prostoru vstupovali v ochranných oblecích a následně je kolegové dekontaminovali.

Ondřej Zuzaňák, velitel zásahu, Drážní hasiči Správy železnic: “Pro kluky je to těžké v tom, že musí být v těch chemických oblecích, ve kterých je horko.”

Ekologická havárie naštěstí neovlivnila provoz na hlavním železničním tahu mezi Ostravou a Bohumínem.

Nela Friebová, mluvčí Správy železnic: “Tato mimořádná událost se obešla bez dalších následků, provoz tedy nebyl omezen."

Situaci na místě sledoval i zástupce bohumínské radnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy