Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior začal hořet při pálení listí, ohni chtěl pomoct hořlavinou. V ohrožení života skončil v nemocnici

Do ohně nalil hořlavinu a sám začal hořet. 82letý senior skončil po pálení listí v Bystřici na Třinecku v ohrožení života v nemocnici. Transportovat ho tam musel v umělém spánku s těžkými popáleninami druhého stupně vrtulník.

Dvaaosmdesátiletý senior pálil větve a chtěl si přitom pomoci hořlavinou. To se mu málem stalo osudným. Jakmile ji nalil do ohně, téměř okamžitě přeskočil oheň i na něj a muž začal hořet. Hrůzná událost se odehrála ve středu krátce po 16. hodině v Bystřici na Třinecku. Na místo okamžitě vyrazila sanitka i letečtí záchranáři z Ostravy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři po svém příjezdu odstranili oděv a zahájili ošetřování popálených ploch v oblasti horních i dolních končetin, hrudníku a břicha. Pacient musel být uveden do umělého spánku, zaintubován a převeden na umělou plicní ventilaci."

Ještě před příjezdem záchranářů seniora uhasili svědkové, kteří také přivolali pomoc. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej tým LZS transportoval do ostravské Fakultní nemocnice."

Tam byl předán do péče zdravotního popáleninového centra. Utrpěl život ohrožující popáleniny druhého stupně na více než polovině těla.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy