Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vysoké pokuty za neoprávněný vjezd do CHKO Jeseníky, dvě zapadlá auta musela vyprostit horská služba

Oslavy Silvestra se pořádně prodražily řidičům dvou aut, kteří v Chráněné krajinné oblasti Jeseníky vjeli po cestě z Červenohorského sedla až k Vřesové Studánce. Obě auta postupně zapadla a musela být vytažena Horskou službou Jeseníky. O pokutách bylo rozhodnuto v těchto dnech.

O případu informoval Ivo Dokoupil z Hnutí DUHA Jeseníky. Ze sdělení vyplývá, že Agentura ochrany přírody a krajiny ČR se o neoprávněném vjezdu dozvěděla na základě podnětů uživatelů sociálních sítí, kde byly fotografie vozidel zveřejněny. 

AOPK ČR: "Při osobním jednání dne 10. 2. 2021 bylo zjištěno, že vozidlem LAND ROVER byl učiněn pokus vyprostit vozidlo AUDI, které zapadlo na lyžařské magistrále, cca 400m od Vřesové studánky. Během jednání byly oba vjezdy vyhodnoceny jako neoprávněné.Majitelce vozidla LAND ROVER byla udělena pokuta příkazem na místě ve výši 5000,- Kč. Majiteli vozidla AUDI, který se dopustil přestupku jako první, byla uložena pokuta v příkazovém řízení ve výši 25.000,- Kč." 

Ve sdělení také stojí, že obvinění se neodvolali, rozhodnutí o uložené pokutě tedy nabylo právní moci. 

Ivo Dokoupil, Hnutí DUHA Jeseníky: "Divoká jesenická příroda čelí zvýšenému tlaku ze strany ne vždy ukázněných turistů. Proto je důležitá důsledná a nekompromisní ochrana míst, kam auta nemají bez povolení přístup. Porušení těchto pravidel dvěma řidiči na konci roku 2020 bylo proto od Správy CHKO Jeseníky zcela na místě. Krásu Jeseníku jsme dostali k opatrování od našich předků a měli bychom ji ve stejném nebo lepším stavu předat našim dětem. Což se nám bohužel příliš nedaří."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy